Odwiedź Kraków
Brak pluginu Flash

Lokalizacja

 Hostel Peregrinus mieści się przy ulicy Zwierzynieckiej  w centrum Krakowa. Rozciąga się ona pomiędzy szacownym, narożnym gmachem Filharmonii Krakowskiej, skąd dwuminutowy spacer  zaprowadzi Cię na Rynek Główny - największy tego typu obiekt średniowiecznej Europy(!). Drugi koniec ulicy Zwierzynieckiej to słynny wśród krakowian "Jubilat" - dom handlowy, w którym duch PRL jest wciąż żywy, o czym warto samemu się przekonać.

Aby znaleźć się na majestatycznym Wzgórzu Wawelskim, w siedzibie polskich królów, należy udać się na kolejną kilkuminutową przechadzkę. Hostel znajduje się w centrum sieci połączeń komunikacji miejskiej, zarówno tramwajowej jak i autobusowej. Dojazd w bardziej odległe miejsca nie stanowi więc najmniejszego problemu.

 

Jak do nas dotrzeć?


  1. Z lotniska:

a)      Autobusy:

  • 292 - kursuje między godziną 4 a 23. Wysiądź na przystanku "Cracovia", skręć w Aleję Krasińskiego i idź na wprost. Przed mostem Dębnickim udaj się w lewo, w ulicę Zwierzyniecką, gdzie pod numerem 25 znajduje się nasz recepcja naszego Hostelu.
  • 902 - to nocny odpowiednik poprzedniej linii. Kursuje między 23 a 2.30.

b)      Szynobus: to kolejowa alternatywa; szybka i pewna. Zatrzymuje się ok. 200 metrów od terminalu lotów międzynarodowych. Dystans ten pokonać można na piechotę lub przy pomocy kursującego co 10 minut (w ciągu dnia) specjalnego autobusu. Czas dojazdu na Dworzec Główny to ok.20 minut, bez względu na natężenie ruchu w mieście. Dalej? Patrz: pkt.2.

c)       Taxówka: zachęcamy do skorzystania z naszych usług  transportowych. Tranfer można zamówić przed przyjazdem mailowo lub telefonicznie, podając godzinę lądowania, numer lotu oraz ilość osób. W dniu Twojego przyjazdu, nasz kierowca będzie czekał w hali przylotów z tabliczką z Twoim nazwiskiem, a cena za kurs zostanie doliczona do rezerwacji.

 

  1. Z dworca kolejowego/autobusowego:

a)      Tramwaj:

  • 2 - kierunek: "Salwator". Wysiądź na przystanku "Filharmonia" i skręć w prawo, w ulicę Zwierzyniecką.
  • 15 - kierunek: "Cichy Kącik". Wysiądź na przystanku "Cracovia", skręć w lewo, w Aleję Krasińskiego, idź prosto, a na końcu znów w lewo. Będzie to ulica Zwierzyniecka.

b)      Autobus:

  • 124 - kierunek: "Ruczaj". Wysiądź na przystanku "Jubilat", przejdź podziemnym pasażem i przy narożnym Domu Handlowym "Jubilat" kieruj się w lewo, w ulicę Zwierzyniecką.
  • 152 - wysiądź na przystanku "Cracovia" i postępuj tak jak w powyższych opisach.

c)       Taksówka: w okolicach dworca głównego znajduje się kilka postojów taksówek. Ustal cenę za przejazd przed skorzystaniem z usług korporacji taksówkarskiej. Ok. 20 zł to maksymalny koszt przejazdu na ulicę Zwierzyniecką w porze nocnej. Polecamy korzystanie z taksówek MPT. 
Uważaj na niezrzeszone taksówki, które często naliczają bardzo wysokie kwoty za przejazd, np. 90 zł / km.

d)      Na piechotę. Skorzystaj z przejścia podziemnego pod rozległym skrzyżowaniem ulic: Lubicz, Westerplatte, Basztowej i Pawiej. Kieruj się w stronę Rynku Głównego. Po lewej miniesz piękny budynek Teatru Słowackiego, następnie po prawej stare mury i Bramę Floriańską. Ulicą Floriańską idź do końca, a następnie przetnij Rynek Główny po przekątnej, tak, by znaleźć się na początku Wiślnej. Dalej prosto, aż do skrzyżowania ulicą Straszewskiego. Tam znów prosto. Jesteś na Zwierzynieckiej. Jeśli nie masz ciężkiego bagażu ten spacer powinien zająć ci ok. 25 minut i zapewnić "próbkę" Krakowa, który dopiero poznasz.

 

Lokalizacja
mapa